کاشت ابرو و هر آنچه باید درباره آن بدانید

کاشت ابرو به عنوان راه حلی دائمی برای داشتن ابروهایی زیبا و پرپشت شناخته می‌شود. ابروها به عنوان قابی برای چشم‌ها، مرکز توجه صورت هستند؛ در زیبایی و شادابی صورت و نشان دادن احساسات افراد نقش دارند. علاوه بر ویژگی‌های زیبایی بخشی به صورت و چشم‌ها، ابروها نقش محافظتی نیز برای چشم‌ها دارند. تارهای ابرو به صورت طبیعی حدوداً 4 ماه یکبار ریزش دارند. در برخی موارد این ریزش دائمی است و دیگر تار مو جدیدی جایگزین نمی‌شود و موی جدیدی رشد نمی‌کند. برخی از افراد نیز به صورت ژنتیکی دارای ابروهای کم پشت یا بدون مو هستند. در برخی افراد هم نیاز به دلیل اقدامات زیبایی نامناسب مانند تاتو ابرو و یا میکروبلیدینگ ابرو، نیاز به قرینه‌سازی ابروها وجود دارد. در چنین مواردی بهترین راه حل کاشت ابرو خواهد بود.

کاشت ابرو یک روش جراحی است که در آن از بیحسی موضعی استفاده می‌شود و جراح با استفاده از برداشت گرافت یا فولیکول‌های مو از ناحیه دهنده یا دونر به قسمت‌های خالی ابرو پیوند می‌زند.

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و شادابی چهره شما دارد. اگر تصمیم به انجام کاشت ابرو دارید، پیش از هر اقدامی و صرف هزینه، وقت و البته تحمل دوران نقاهت به خوبی تحقیق کرده و نزد یک متخصص حرفه‌ای پیوند ابرو را انجام دهید. نمونه‌های قبل و بعد از کاشت ابرو را به دقت مشاهده کرده و سپس تصمیم گیری کنید.

قبل و بعد کاشت ابرو دکتر نیلفروش زاده

چرا باید کاشت ابرو را نزد دکتر نیلفروش زاده انجام دهید؟

همان‌طور که می‌دانید، تکنیک‌های مختلفی برای انجام عمل کاشت ابرو وجود دارند. هر یک از این تکنیک‌ها با توجه به شرایط بیمار اثربخشی متفاوتی بر روی فرد دارند. از سوی دیگر طراحی درست خط رویش مو، خصوصاً در ابرو، تأثیر بسیار زیادی در قدرت مانور فرد برای فرم‌دهی به ابروان خود دارد که تأثیری مستقیم بر زیبایی چهره خواهد داشت.

دکتر نیلفروش زاده نامی آشنا و قابل اعتماد در این حوزه است که با بیش از 30 سال تجربه موفق و بیش از 12 هزار پرونده کاشت مو و ابروی موفق را در کارنامه خود ثبت کرده است. بهره‌گیری از جدیدترین متدها و تکنیک‌های کاشت ابرو این اطمینان را برای همه بیماران به وجود می‌آورد که بهترین نتیجه را از عمل کاشت ابرو خود خواهند گرفت و نتیجه عمل طبیعی و ماندگار خواهد بود.

برای دریافت مشاوره رایگان کاشت ابرو فرم زیر را پر کنید.

مشخصات(Required)
دریافت نوبت جهت انجام خدمات:

کاشت ابرو برای چه کسانی مفید است؟

عمل کاشت ابرو برای همه افرادی که به‌ طور ژنتیکی ابروهای کم‌ پشت و نازک دارند مفید است. علاوه بر این افراد، کسانی که به دلیل حوادث فیزیکی و جای زخم، تیک‌های عصبی یا داروهای شیمیایی بخشی از موهای ابروی خود را از دست داده‌اند هم می‌توانند با استفاده از پیوند ابرو، به رشد مجدد ابروها و آراستگی ظاهری خود کمک کنند. لازم به ذکر است که کسانی که تاتوی ابرو انجام داده‌اند و از ظاهر غیرطبیعی آن ناراضی هستند هم می‌توانند با انجام عمل کاشت ابرو، مجدداً ظاهری طبیعی و سالم به ابروان و چهره خود ببخشند. درباره کاشت ابرو روی تاتو بیشتر بخوانید.

کاشت ابرو به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

بانک کاشت ابرو کجاست؟

بانک کاشت ابرو، به ناحیه‌ای از بدن گفته می‌شود که فولیکول‌های مو از آن برداشته و به ناحیه مورد نظر ابرو پیوند زده می‌شوند. معمولاً از ناحیه پشت گوش و نزدیک به گردن برای کاشت ابرو به عنوان ناحیه اهدا کننده و بانک مو استفاده می‌شود؛ زیرا این بخش از نظر بافت و سرعت رشد، نزدیکی بسیار زیادی با موهای ابرو دارد. با این حال دیگر بخش‌های بدن مانند ساق پا و دست می‌توانند به عنوان بانک پیوند ابرو در نظر گرفته شوند اما اولویت، استفاده از موهای سر برای کاشت ابرو است. در برخی بیماران با شرایط خاص، مانند کسانی که دوره‌های شیمی درمانی را از سر گذرانده‌اند، ممکن است کیفیت بانک موی سر اجازه استفاده از این ناحیه را به عنوان بانک مو به پزشک ندهد. در این موارد است که از موهای دیگر نواحی می‌توان به عنوان بانک مو برای کاشت ابرو استفاده کرد.

کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

خالی بودن ابروها از مو می‌تواند به صورت طبیعی وجود داشته باشد، یا به دلایل مختلف مانند تاتوهای نامناسب، اسکارها، ریزش بر اثر عوامل مختلف اتفاق بیفتد که در زیبایی صورت و حس اعتماد به نفس فرد بسیار تاثیرگذار می‌باشد. یکی از راهکارهای درمانی و زیبایی برای بازگرداندن ابروهای از دست رفته کاشت ابروست. کاشت ابرو می‌تواند زیبایی و پرپشتی طبیعی ابروها را به حالت طبیعی خود برگرداند.

درست مانند سایر روش‌های جراحی کاشت مو، کاشت ابرو شامل مراحل برداشت فولیکول‌های مو از محل دونر یا اهداکننده و پیوند آنها به محل گیرنده می‌باشد. پیوند ابرو یک عمل جراحی زیبایی است که باعث می‌شود ابروهای شما پرپشت‌تر و قرینه و بدون نیاز به آرایش، زیباتر به نظر برسند. ابتدا طراحی ابروها با توجه به معیارهای زیبایی شناسی و آناتومی صورت و استاندارد سازی و در نظر گرفتن سلیقه و نظر بیمار انجام می‌شود. برخی بیماران می‌خواهند ظاهر دقیق ابروهای خود را از سال‌های قبل تکرار کنند، در حالی که برخی دیگر می خواهند ابروهایی با شکل یا ضخامت متفاوت‌تری داشته باشند.

دو روش اصلی پیوند مو صرف نظر از محل پیوند (مو یا ابرو) وجود دارد: روش اول برداشت نواری یا FUT  و روش دوم استخراج واحد فولیکولی FUE می‌‌باشد.

✔نکته: جراحی پیوند ابرو به دو روش فوق خلاصه نمی‌شود و شما می‌توانید در مقاله انواع روش های کاشت ابرو، اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید.

کاشت ابرو طبیعی

بعد از اینکه مرحله برداشت فولیکول‌های مو انجام شد و موها دسته بندی شدند مرحله پیوند انجام می‌شود. بعد از طراحی و استفاده از بی‌حسی موضعی ناحیه عمل بی‌حس می‌شود. برای طبیعی‌تر شدن ابروها باید فولیکول‌های مو در زاویه درست طبق خواب طبیعی موها کاشت شود و از سوزن‌های ظریف جهت پیوند موها استفاده شود تا آسیب به فولیکول مو وارد نشده و اسکاری در ناحیه کاشت ایجاد نشود. بنابراین اگرچه کاشت ابرو در مراحل برداشت مانند کاشت موی سر می‌باشد اما در مرحله پیوند متفاوت است و نیاز به تجربه و تبحر بالایی دارد تا نتیجه نهایی طبیعی‌تر شود.

رشد ابروها بعد از کاشت

موهای پیوند شده به ابرو در ابتدا دچار به اصطلاح شوک می‌شوند؛ این شوک به دلیل جابجایی و نیز دستکاری‌های انجام شده باعث می‌شود. دقیقاً به دلیل همین شوک ایجاد شده، موها قبل از رشد وارد فاز ریزشی شوند. در این زمان که پوست در حال ترمیم زخم هاست دلمه‌هایی روی پوست و بین ابروها ایجاد می‌شود که باید از خارش و کندن آن خودداری شود تا به فولیکول‌های کاشته شده آسیبی وارد نشود. در این زمان جهت حفظ تمیزی ناحیه می‌توان با سرم نرمال سالین اسپری کرد و در هفته اول اجازه داد تا در هوا خشک شود.

از هفته دوم می‌‎توان بعد از اسپری کردن با یک شانه مخصوص ابرو با پرزهای نرم ابروها را با ملایمت شانه زد تا دلمه‌ها به مرور کنده شوند. بهتر است در این دوره یک ماهه که موهای ابرو در حال ریزش هستند از اصلاح آنها خودداری شود تا آسیبی به فولیکول‌های پیوند شده وارد نشود.  اما می‌توان با رعایت نکات مراقبتی دو هفته بعد از کاشت نیز ابروها را کوتاه کرد.

خارش ابرو بعد از کاشت ابرو
خارش ابرو بعد از کاشت ابرو

خارش ابروها بعد از کاشت

چند روز پس از جراحی پیوند ابرو، از نشانه‌های اولیه بهبود زخم بعد از کاشت ابرو، خارش در ناحیه پیوند یا اهداکننده است. دلیل ایجاد حس خارش در ابروها می‌تواند به چند دلیل باشد. بعد از پیوند فولیکول‌های مو در محل جدید، نیاز به ایجاد سوراخ‌های ظریفی در سطح پوست خواهد بود تا فولیکول‌ها در آن فیکس شوند. در طی پروسه ترمیم این زخم‌ها، گردش خون به ناحیه زخم افزایش پیدا می‌کند. همین گردش خون بالا در محل زخم با ایجاد قرمزی و التهاب در موضع همراه است. همچنین آزاد شدن مقداری هیستامین در محل زخم از علل ایجاد التهاب و قرمزی می‌باشد که کاملاً طبیعی است. از طرف دیگر ایجاد دلمه‌ها روی زخم‌ها و خشک شدن پوست نیز موجب ایجاد حس خارش می‌شود.

تراکم کاشت ابرو

به طور کلی در پیوند مو چه برای ابرو باشد و چه برای موی سر، زاویه قرارگیری گرافت‌های مو در تراکم نهایی کاشت بسیار موثر خواهد بود. با این وجود در بحث پیوند ابرو در کنار اهمیت تراکم ابرو، زیبایی و خواب طبیعی نیز بسیار مهم است. در واقع جهت انجام کاشت ابرو طبیعی لازم است موها با زاویه کمتری در پوست قرا بگیرند تا خواب بهتری داشته باشند. در نتیجه لازم است حتماً پیوند موی ابرو توسط بهترین دکتر کاشت ابرو تهران انجام شود تا گرافت‌های مو در زاویه مناسب و با خواب درست در ابرو کاشته شود تا در نهایت ابروها فرمی طبیعی داشته و حالت سیخ شدگی پیدا نکنند.

چرا کاشت ابرو توسط دکتر نیلفروش زاده؟!

بیش از 30 سال تجربه موفق

12 هزار پرونده کاشت مو و ابرو

اولین کلینیک کاشت مو ایران

جدیدترین متدهای کاشت مو و ابرو

ما آن چیزی را انجام می‌دهیم که نیاز شماست!

آیا کاشت ابرو مادالعمر است؟

در پاسخ به این سوال ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که روش پیوند ابرو یک جراحی زیبایی دائمی محسوب می شود زیرا موهایی از ناحیه بانک مو برداشته می‌شوند که تحت تاثیر ریزش نیستند. در کاشت ابرو هم موها از ناحیه دهنده یا دونر برداشت می‌شوند که موهایی با رشد دائمی محسوب می‌شوند. اما نکته‌ای که وجود دارد عواملی است که در میزان ماندگاری کاشت ابرو دخیل هستند!

کاشت ابروی طبیعی و دائمی توسط دکتر نیلفروش زاده
کاشت ابروی طبیعی و دائمی توسط دکتر نیلفروش زاده

به طور کلی برای افرادی که به دلایلی مانند ژنتیک، آسیب، لیزر موهای زائد، تاتو و جراحی، دچار ریزش ابرو شده‌اند، کاشت ابرو بسیار مفید و نتیجه‌بخش است. جدا از عوامل التهابی یا بیماری‌های زمینه‌ای که پیوند را تهدید می‌کنند مهارت جراح نیز مهم است. زیرا پروسه برداشت فولیکول‌های مو تا مرحله نگهداری و پیوند باید با ظرافت تمام و بدون آسیب به آن‌ها انجام شود تا نرخ بقا بالا باشد و یک کاشت ابروی موفق انجام شود.

بعد از کاشت ابرو، به دلیل ایجاد شوک به موها در اثر جابجایی ابتدا موها دچار ریزش می‌شوند، این مسئله طبیعی بوده و جای هیچ نگرانی نیست. لازم است 1 تا 3 ماه به موهای کاشته شده فرصد داد تا بعد از این مدت، فولیکول‌های مو مجدداً وارد فاز رشد شوند و در نتیجه ابروهایی پرپشت و زیبا حاصل شود.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

بعد از انجام کاشت ابرو نیاز است تا دستورالعمل‌های بعد از جراحی به دقت انجام شود تا نتیجه مطلوب از جراحی حاصل گردد. تقریباً به همان اندازه که یک پیوند حرفه‌ای و تیم با تجربه در موفقیت کاشت ابرو سهیم هستند، انجام مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو نیز از همان درجه اهمیت بابت تاثیرگذاری در نتیجه نهایی، برخوردار است.

بعد از این جراحی، همانند هر عمل زیبایی و یا درمانی دیگر، لازم است یک سری مراقبت‌ها و دستورالعمل‌ها اجرا شود تا هم بهبودی سریعتر حاصل شود و هم نتیجه کاشت مطابق انتظار پیش برود. این دستورالعمل‌ها توسط دکتر کاشت ابرو اعلام شده و داروهای مورد نیاز نیز تجویز خواهد شد.

جهت و خواب ابرو بعد از کاشت ابرو

احتمالاً شما هم تا به حال به این موضوع توجه کرده‌اید که جهت خواب ابرو در همه جای آن یکسان نیست؛ عموماً موهای تاج ابرو جهتی رو به بالا دارند و خواب موهای دم ابرو رو به پایین است. این مسئله اهمیت زیادی دارد که پزشکی که برای انجام پیوند ابرو به اومراجعه می‌کنید بتواند کاشت ابروی شما را مطابق با جهت و خواب طبیعی ابروهایتان انجام دهد. در غیر این صورت ظاهر ابروها نازیبا و نامرتب به نظر خواهد رسید.

البته تنها دلیل ظاهر نامرتب و یا سیخ شدن ابروها پس از انجام عمل پیوند ابرو، عدم دقت کادر پزشکی در جهت قرارگیری فولیکول‌ها نیست، بلکه در برخی از موارد جنس ضخیم و یا فر موهای فرد می‌تواند عامل ایجاد این حالت باشد. به همین دلیل است که معمولاً از موهای نازک و نرم پشت گوش برای پیوند به ابرو استفاده می‌شود که نتیجه، کاشت ابرو با خواب طبیعی داشته باشد.

تفاوت کاشت ابرو در خانم‌ها و آقایان

از نظر علیم و تخصصی هیچ تفاوتی بین کاشت ابرو آقایان و خانم‌ها وجود ندارد و همه مراحل فرآیند پیوند ابرو در میان این دو یکسان است. با این وجود ممکن است به دلیل این که عموماً موهای خانم‌ها تارهای نازک و ظریف‌تری دارد، ایجاد جهت و خواب درست در ابروهای کاشته شده خانم‌ها کار آسان‌تری خواهد بود. در مقابل برای آقایان، عموماً طبیعی بودن نتیجه کاشت ابرو از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است و با توجه به جنس ضخیم‌تر موهای آقایان، می‌تواند ایجاد نتیجه‌ای طبیعی درعمل کاشت ابرو آقایان چالش‌برانگیزتر هم باشد؛ با این وجود اگر نمونه‌های کاشت ابروی آقایان توسط دکتر نیلفروش زاده را مشاهده کنید، خواهید دید که به دلیل تخصص جراح، نتیجه کاشت ابروی مردان نیز بسیار طبیعی خواهد بود.

نمونه قبل و بعد واقعی کاشت ابرو آقایان توسط دکتر نیلفروش زاده
کاشت ابرو دکتر نیلفروش زاده بدون عوارض

زمان و روش مناسب اصلاح ابروها بعد از کاشت

بعد از طی شدن دوره ریزش مو که حدود یک ماه است، فاز رشدی مو بین 1 تا 3 ماهه اول شروع می‌شود و این زمان مناسب برای اصلاح ابروهاست. اگر رشد ابروها زیاد بود می‌توان دو هفته بعد از کاشت نیز با احتیاط اقدام به کوتاهی موها کرد. اما اصلاح ابروهای کاشت شده با ابروهای عادی در ماه‌های اول متفاوت است و بهتر است با رعایت نکات مراقبتی انجام شود. مهترین نکته عدم آسیب و ضربه به فولیکول‌های مو است. بنابراین استفاده از موچین و هر وسیله دیگری که باعث کنده شدن فولیکول‌ها می‌شود مجاز نیست. زیرا آسیب وارد شده می‌تواند دائمی بوده و مو مجدداً رشد نکند و حتی نیاز به ترمیم پیوند ابرو باشد. 

برای اصلاح موهای اضافی اطراف ابروها و فرم دهی به آنها بهتر است به جای استفاده از موچین از تیغ استفاده شود تا فولیکول‌ها آسیب نبینند. بهترین روش برای مرتب کردن و فرم‌دهی به ابروها استفاده از قیچی تیز و کوچک مناسب ابروها می‌باشد. ابتدا با شانه مخصوص ابرو موها به سمت بالا شانه شده و موهای اضافی قیچی شوند. این نکته را در نظر داشته باشید که کوتاه کردن بیش از حد موها نیز می‌تواند به فولیکول مو آسیب وارد کند!

بیشتر بخوانید! مقاله پروفسور نیلفروش زاده با موضوع ((استراتژی درمانی جدید برای کاشت ابرو در یک بیمار دیسپلازی اکتودرمی))

عوارض پیوند ابرو

پیوند ابرو مانند هر عمل دیگری می‌تواند با برخی عوارض ناخواسته همراه باشد. البته لازم به ذکر است در صورتی که عمل پیوند ابرو خود را به پزشکی ماهر بسپارید این عوارض به کم‌ترین میزان ممکن تقلیل پیدا خواهند کرد. عوارض موقتی کاشت ابرو پوسته ریزی ابرو و ریزش ابروها هستند که به‌ مرور برطرف خواهند شد. برخی از عوارض ناخواسته و احتمالی کاشت ابرو که در صورت بروز آن‌ها بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید شامل موارد زیر می‌شوند:

  • فولیکولیت
  • عفونت ابرو
  • خونریزی ابرو
  • رشد نامنظم ابرو
  • خواب غیرطبیعی و سیخ شدن ابرو بعد از کاشت
  • یکدست نبودن ابروهای کاشته شده با ابروهای قبلی
سیخ شدن ابرو بعد از پیوند ابرو

توجه کنید که سوزش و خارش، التهاب و قرمزی ناحیه ابرو پس از انجام عمل کاشت تا مدتی طبیعی است و تنها در صورت ادامه یافتن این علائم لازم است که بررسی‌های بیشتری برای رفع این موارد انجام شود. در صورتی که برای انجام پیوند ابرو به بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران مراجعه کنید، به دلیل تخصص جراحان آن کمترین عوارض را تجربه خواهید کرد.

ترمیم کاشت ابرو

در صورتی که عمل پیوند ابرو توسط پزشک متخصص انجام شود عموماً نیازی به ترمیم پیوند ابرو نیست. در واقع عمل ترمیم کاشت ابرو تنها در صورتی انجام می‌شود که به دلیل مشکلی در پروسه پیوند ابرو، ابرو دچار ریزش شده و یا به اصلاح فرم احتیاج داشته باشد (تمامی این موارد به تشخیص متخصص و جراح انجام می‌شود.)

سوالات متداول

فعالیت دکتر نیلفروش زاده در سایر کشورها

ما علاوه بر ایران، در شش نقطه دنیا در کنار شما هستیم… پیوند و ابرو تخصص ما در دنیاست.

✔عمان-مسقط

✔امارات-دبی

✔ترکیه-استانبول

✔پرتغال

✔اتریش

✔اربیل عراق

21 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *