خط رویش مو در واقع مرز بین موهای سر و پوست صورت است که نقش مهمی در ظاهر فرد دارد. خط رویش مو در مردان اغلب با افزایش سن به سمت عقب حرکت می‌کند (الگوی طاسی و ریزش موی مردانه)، در حالی که در زنان خط رویش مو معمولاً ثابت می‌ماند. خط رویش موها می‌تواند به دلایل مختلفی مانند ژنتیک، پیری، شرایط پزشکی و مشکلات هورمونی به عقب برود. در نتیجه، یکی از مراحل مهم در کاشت مو، طراحی خط رویش موی طبیعی است.

طراحی خط رویش مو باید متناسب با سن و جنسیت فرد باشد وبه گونه‌ای طراحی شود که با مو و صورت فرد، هماهنگی داشته باشد. در ادامه این مقاله به موضوع طراحی خط رویش مو که سبک تخصصی ومنحصر به فرد پروفسور نیلفروش زاده انجام می‌شود، می‌پردازیم. همراه ما باشید.

طراحی خط رویش مو

چه کسانی کاندیدای مناسب‌تری برای عمل کاشت مو هستند؟

جراحی کاشت مو معمولاً برای این افراد مناسب است:

 • افرادی که پوست سر سالمی دارند.
 • کسانی که انتظارات واقع‌بینانه دارند.
 • • افرادی که الگوی ریزش موی پایدار دارند.

مو یکی از عوامل مهم در زیبایی چهره فرد است.امروزه، افراد بسیاری به دلایل ژنتیکی، بیماری و… موهای خود را از دست می‌دهند. کاشت مو یکی از راه‌حل‌های مناسب و طبیعی برای این دست از افراد است که به دنبال ترمیم خط رویش موی خود هستند. برخی دیگر از مزایای کاشت مو عبارت است از:

 • افزایش تراکم مو؛
 • بهبود ظاهر صورت و افزایش جذابیت؛
 • راه‌حل طبیعی با ماندگاری بالا؛
 • افزایش اعتماد به نفس.
قبل و بعد واقعی کاشت موی دکتر نیلفروش زاده
قبل و بعد واقعی کاشت موی دکتر نیلفروش زاده

اصول و ویژگی‌های خط موی طبیعی چیست؟

خط رویش موی طبیعی باید بر اساس فرم صورت و سر هر فرد طراحی شود. منظور از خط موی طبیعی این است که کاشت مو نباید به نحوی باشد که بلافاصله و با یک نگاه تشخیص داده شود. به همین دلیل طراحی اصولی خط رویش مو در کاشت اهمیت بالایی دارد و خط رویش اصلاً نباید مصنوعی به نظر برسد. طراحی خط موباید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • خط مو باید با موهای اطراف ترکیب شود و به تدریج به سمت شقیقه‌ها و پیشانی کشیده شود.
 • خط مو نباید دارای زوایای خشن یا لبه‌های تیز باشد.
 • خط مو باید تراکم طبیعی داشته باشد و موها باید فاصله‌ای کاشت شوند که ظاهر مو در بخش‌هایی خیلی متراکم یا خیلی کم پشت به نظر نرسد.
 • وضعیت خط مو باید متناسب با سن و جنسیت باشد. به عنوان مثال، خط موی افراد جوان‌تر کمی به پیشانی نزدیک‌تر است، درحالی‌که خط موی افراد مسن، کمی بالاتر از پیشانی است.
 • خط مو اغلب از یک الگوی هفت مانند پیروی می‌کند، یعنی معمولاً در طراحی خط مو تلاش می‌شود یک نقطه کمی پایین‌تر از امتداد شقیقه‌ها باشد.

معمولاً در جلسه مشاوره، دکتر نیلفروش زاده با در نظر گرفتن همه جوانب و ارزیابی وضعیت بیمار، تشخیص می‌دهد که چه روش کاشت مو و خط رویشی مناسب بیمار است و تعیین می‌کند که آیا بیمار کاندیدای مناسبی برای عمل کاشت مو است یا خیر. در صورتی که فرد تنها در قسمت شقیقه‌ها دچار ریزش مو و کم پشتی مو باشد می‌تواند از روش کاشت مو شقیقه بهره ببرد.

چرا کلینیک کاشت مو و ابرو دکتر نیلفروش زاده؟!

بیش از 30 سال تجربه موفق

12 هزار پرونده کاشت مو و ابرو

اولین کلینیک کاشت مو ایران

جدیدترین متدهای کاشت مو و ابرو

ما آن چیزی را انجام می‌دهیم که نیاز شماست!

طراحی خط رویش مو قبل از کاشت توسط دکتر نیلفروش زاده

طراحی خط رویش مو قدمتی طولانی دارد. اولین بار در قرن بیستم، پزشکان شروع به طراحی خط رویش مو برای بیماران مبتلا به ریزش مو کردند. در ابتدا، این طراحی‌ها به صورت دستی انجام می‌شد. اما با پیشرفت تکنولوژی، نرم‌افزارهای تخصصی برای طراحی خط رویش مو توسعه یافتند.

امروزه، طراحی خط رویش مو یکی از مراحل ضروری قبل از کاشت مو است. یک پزشک متخصص کاشت مو باید با مهارت‌های لازم در طراحی خط رویش مو، بتواند یک خط رویش موی طبیعی و زیبا را برای بیماران خود طراحی کند. بهتر است پیش از طراحی خط رویش مو با روش‌های کاشت مو نیز آشنا شویم. در بهترین کینیک کاشت مو تهران ، کلینیک دکتر نیلفروش زاده دو روش اصلی برای کاشت مو وجود دارد که عبارتند از:

🟢روش کاشت موی نواری (FUT): در این روش، نواری از پوست سر در ناحیه اهداکننده برداشته می‌شود و بعد از آماده کردن گرافت‌ها، فولیکول‌ها در ناحیه گیرنده (طاسی) کاشت می‌شوند.

🟠روش انتقال واحدهای فولیکولی ( FUEیا FIT): روش FUE در این روش، فولیکول‌های مو به صورت تکی از ناحیه اهداکننده برداشته می‌شوند و بعد در محل کاشت قرار می‌گیرند.

عکس واقعی کاشت مو
عکس واقعی کاشت مو

فرآیند کاشت مو شامل مراحل زیر می‌شود:

 • طراحی خط رویش مو: خط رویش مو نقش مهمی در ظاهر دارد. جراح با توجه به ویژگی‌های صورت فرد، خط رویش مو را طراحی می‌کند.
 • بی‌حسی موضعی: ناحیه اهداکننده و گیرنده با بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شود.
 • برداشت فولیکول‌های مو: در روش FUT، یک نوار از پوست سر برداشته می‌شود و بعد فولیکول‌ها تقسیم‌بندی می‌شوند. در روش FUE، فولیکول‌های مو به صورت تکی برداشته می‌شوند.
 • کاشت فولیکول‌های مو: فولیکول های مو در ناحیه گیرنده و در برش‌های کوچکی که از قبل ایجاد شده، کاشته می‌شوند.

نکات مهم جهت طراحی خط رویش مو

در هنگام طراحی خط رویش مو، نکات زیر را باید در نظر گرفت:

 • سن و جنسیت فرد: خط رویش موی پیشانی مردان متفاوت از خط رویش موی پیشانی زنان است.
 • الگوی ریزش مو: اگر فرد الگوی ریزش موی مشخصی دارد، باید این الگو را در هنگام طراحی خط رویش مو در نظر گرفت.
 • تناسب چهره فرد: خط رویش مو پیشانی باید با ویژگی‌های چهره فرد هماهنگ باشد.

با توجه به اهمیت طراحی خط رویش مو، بهتر است پیش از کاشت با یک جراح مجرب و ماهر مشورت کنید. جراح با توجه به نیازهای فردی شما و الگوی ریزش، خط مو را طراحی می‌کند. در کلینیک دکتر نیلفروش زاده کاشت مو با بهترین روش‌ها انجام می‌شود و شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره‌های سایت تماس بگیرید و یا شماره خود را در فرم زیر قرار دهید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

دریافت مشاوره رایگان طراحی خط رویش مو قبل از کاشت

مشخصات(Required)
دریافت نوبت جهت انجام خدمات:

روش‌های طراحی خط رویش مو

برای طراحی خط رویش مو، روش‌های مختلفی وجود دارد. برخی از رایج‌ترین این روش‌ها عبارتند از:

 • طراحی دستی: در این روش، پزشک خط رویش مو را به صورت دستی روی پوست سر ترسیم می‌کند.
 • طراحی با استفاده از نرم‌افزار: در این روش، پزشک از نرم‌افزارهای تخصصی برای طراحی خط رویش مو استفاده می‌کند.
 • طراحی با استفاده از لیزر: در این روش، از لیزر برای طراحی خط رویش مو استفاده می‌شود.

نتیجه‌گیری

طراحی خط رویش مو یکی از مهم‌ترین مراحل کاشت مو است. یک خط رویش موی طبیعی و زیبا می‌تواند نتیجه کاشت مو را بسیار بهبود بخشد. بنابراین، انتخاب یک پزشک متخصص کاشت مو که در طراحی خط رویش مو مهارت دارد، بسیار مهم است.

فعالیت دکتر نیلفروش زاده در سایر کشورها

ما علاوه بر ایران، در شش نقطه دنیا در کنار شما هستیم… پیوند و ابرو تخصص ما در دنیاست.

✔عمان-مسقط

✔امارات-دبی

✔ترکیه-استانبول

✔پرتغال

✔اتریش

✔اربیل عراق

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *