مدت زمان کاشت مو یکی از مسائل و سوالات افرادی هستند که قصد انجام عمل پیوند مو را دارند. اگر شما هم به دنبال انجام عمل کاشت مو هستید و با این سوال مواجه شده‌اید که کاشت مو چقدر طول می کشد، تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید تا در این خصوص اطلاعات کامل و جامعی را به دست آورید.

مدت زمان کاشت مو

کاشت مو چقدر طول می کشد؟

تعیین کردن مدت زمان کاشت مو به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی و به صورت معمول، عمل پیوند موی سر تقریبا به 4 تا 8 ساعت زمان نیاز دارد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اگر حجم مویی که قرار است کاشته شود، زیاد باشد می‌بایست عمل پیوند مو در دو تا سه جلسه انجام شود. ◀عمل کاشت مو توسط متخصص پوست و مو انجام می‌شود. در این فرآیند، موهای سالم برداشته شده و مجددا کاشته می‌شوند. پزشک ممکن است از موهای پوست سر شما به صورت نواری موها را برداشت کند و یا به صورت تک تک این کار را انجام دهد. حالت دوم به صرف زمان بیشتری نیاز دارد، اما به دلیل ایجاد جای زخم کمتر، باعث می‌شود از محبوبیت بیشتری نسبت به روش اول برخوردار باشد.

عوامل موثر بر مدت زمان کاشت مو

بهترین راه برای تعیین زمان مورد نیاز برای عمل کاشت مو، مراجعه به پزشک متخصص و معاینه و دریافت مشاوره است تا  دکتر کاشت مو با توجه به شرایط پوست وموی شما تعداد جلسات مورد نیاز و مدت زمان جلسه را مشخص کند. در این بخش از مقاله به معرفی عوامل موثر بر مدت زمان پیوند مو می‌پردازیم.

دریافت مشاوره رایگان برای انجام کاشت مو توسط دکتر نیلفروش زاده و تیم متخصص ایشان (چهره برتر کاشت مو خاورمیانه)

مشخصات(Required)
دریافت نوبت جهت انجام خدمات:

پروسه کاشت مو

همانگونه که می‌دانید عمل پیوند مو با استفاده از روش‌ها و متدهای مختلفی انجام می‌شود و هر یک از این روش‌ها زمان خاصی را صرف می‌کنند. لازم به ذکر است این تفاوت زمان چندان زیاد نیست و معمولا در حدود یک الی دو ساعت است. اکثر افراد تمایل دارند که عمل کاشت مو را در سریع‌ترین زمان انجام دهند.

مدت زمان کاشت مو برای انواع روش های کاشت مو

تعداد گرافت‌ها برای کاشت مو

موثرترین عامل جهت عمل پیوند مو، ریشه‌های استخراج شده یا همان گرافت است که در پوست سر فرد کاشته می‌شود. هر گرافت معمولا دارای یک تا پنج تار مو است. به این معنی که با پیوند یک گرافت، چند تار مو کاشته شده و رشد می‌کنند. در این میان تعداد و تراکم این گرافت‌ها روی تعیین زمان موثر است. با کاهش تعداد و تراکم گرافت‌ها به زمان کمتری هم نیاز است و با افزایش آنها زمان لازم برای عمل کاشت نیز افزایش می‌یابد. برخی اوقات تعداد این گرافت‌ها بسیار زیاد است و متخصص تصمیم می‌گیرد که پیوند گرافت‌ها را در دو جلسه انجام دهد.

امکانات و تجهیزات پزشکی

عمل کاشت مو با استفاده از فناوری‌های پیشرفته‌تر و امکانات مجهزتر قطعاً سریع‎تر انجام شده و نتایج بهتری دارد. در کلینیک پیوند مو دکتر نیلفروش زاده از پیشرفته‌‎ترین و بروز‎ترین امکانات و تجهیزات و متدهای روز دنیا برای کاشت مو استفاده می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به این کلینیک مطرح و شناخته شده، بهترین نتایج را از عمل پیوند مو برای خود رقم بزنید.

شرایط سلامتی فرد

به صورت کلی افرادی که مسائل و مشکلات پزشکی ندارند و از سلامتی کامل برخوردار هستند، کاندیدهای مناسب‌تری برای کاشت مو هستند. به عنوان مثال فراهم ساختن شرایط مساعد برای کاشت مو برای بیماران قلبی بسیار اهمیت دارد. بنابراین حتماً در صورتی که قصد کاشت مو را دارید، در جلسه مشاوره این موارد را با جراح درمیان بگذارید.

میزان تجربه و مهارت پزشک

کاشت مو یکی از عمل‌های زیبایی حساس و پیچیده است که به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد. به همین دلیل مراجعه به پزشک ماهر و باتجربه در حوزه کاشت مو می‌تواند باعث شود که عمل کاشت مو در مدت زمان کمتر و مناسب‎تری انجام شود.

چرا کلینیک کاشت مو و ابرو دکتر نیلفروش زاده؟!

بیش از 30 سال تجربه موفق

12 هزار پرونده کاشت مو و ابرو

اولین کلینیک کاشت مو ایران

جدیدترین متدهای کاشت مو و ابرو

ما آن چیزی را انجام می‌دهیم که نیاز شماست!

دکتر-نیلفروش-زاده
مدت زمان کاشت مو بر اساس شرایط بیمار

جنس موها و سن فرد

تحقیقات نشان می‌دهند که سن افراد یکی از عواملی است که روی ریزش موها موثر است. یعنی هر چه سن بیمار کمتر باشد، تخمین زدن الگوی ریزش مو دشوارتر خواهد شد. این مسئله می‌تواند موجب شود کاشت مو به صورت ناقص انجام شود و به دنبال آن تعداد جلسات افزایش یابد. ویژگی‌ها، نوع و شکل مو نیز تعیین کننده میزان موفقیت روش‌های کاشت مو هستند. به عنوان مثال برای کاشت موی آفریقایی مدت زمان بیشتری نیاز است، اما به همان میزان نتایج موفقیت آمیزی به دست می‌آید. همچنین برای موهای مجعد و ضخیم زمان کاشت کمتر از موهای نرم و نازک است.

میزان موهای ریخته شده

اگر بیمار دچار ریزش موی شدیدی شده باشد، عمل پیوند معمولا در چند جلسه انجام می‌شود. بنابراین میزان موهایی ریخته شده در تعیین تعداد جلسات کاشت مو موثر است.

تعداد جلسات کاشت مو

میزان تراکم موهای بانک مو

میزان تراکم موهای بیمار یکی دیگر از عوامل موثر بر مدت زمان کاشت مو است. هر چقدر که در بخش اهدا کننده (بانک مو) میزان تراکم موها بیشتر باشد، نتایج پیوند مو سریع‎تر و بهتر مشاهده می‌شود. زیرا پزشک سعی دارد تا با کاشتن واحدهای فولیکولی بیشتر در هر سانتی‎متر مربع طاسی سر را پوشش دهد.

مدت زمان فاصله بین جلسات

برخی اوقات براساس نظر پزشک، عمل پیوند مو در دو جلسه یا در دو روز مختلف انجام می‌شود. در صورتی که بیمار به نتایج مثبت و چندان مناسبی نرسد، امکان انجام جراحی مجدد پس از یک سال وجود دارد. لازم به ذکر است در طول این یک سال فرد باید به تقویت ساختار موهای خود بپردازد تا با دائمی شدن پیوندهای فولیکول مو، رشد آنها نیز بهتر و سریع‎تر شود.

مدت زمان کاشت مو برای انواع روش های کاشت مو

در پاسخ به این سوال رایج که کاشت مو چقدر طول می کشد، باید گفت که مدت زمان لازم برای هر یک از انواع روش های کاشت مو متفاوت است. در این بخش از مطلب به معرفی روش‌های مختلف پیوند مو و زمان مورد نیاز برای هر یک از این متدها می‌پردازیم. بنابراین مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

انجام کاشت مو با کمترین زمان در کلینیک پیوند مو دکتر نیلفروش زاده

اگر برای انجام عمل کاشت مو به کلینیک‌های معتبر و مطرح همچون کلینیک دکتر نیلفروش زاده مراجعه کنید، می‌توانید در زمانی کوتاه به نتایج مورد انتظار و ایده‌آل خود دست یابید. عمل پیوند مو در این کلینیک با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها و جدیدترین روش‌ها انجام می‌شود و شما می‌توانید با اطمینان خاطر از خدمات بی‌نظیر این مجموعه استفاده کنید.

سوالات متداول

کلام نهایی

در پایان باید گفت افراد بسیاری قصد انجام کاشت مو را دارند، اما به دلیل طولانی بودن مدت زمان کاشت مو از انجام این کار منصرف می‌شوند یا آن را به تعویق می‌اندازند. اما بهتر است بدانید که عمل پیوند مو زمان چندان طولانی را صرف نمی‌کند و به طور کلی زمان انجام پیوند مو به عوامل مختلفی از جمله انتخاب روش کاشت بستگی دارد.

فعالیت دکتر نیلفروش زاده در سایر کشورها

ما علاوه بر ایران، در شش نقطه دنیا در کنار شما هستیم. پیوند و ابرو تخصص ما در دنیاست.

✔عمان-مسقط

✔امارات-دبی

✔ترکیه-استانبول

✔پرتغال

✔اتریش

✔اربیل عراق

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *